Hakkımızda

TERMO İDEAL 1966 senesinde Makine Mühendisi Erdoğan Yılmazer tarafından kurulmuş olup; halen Tuzla İstanbul’da bulunan 2.300 m² kapalı, 1.600 m² açık alana sahip kendisine ait f abrikada faaliyet göstermektedir. TERMO İDEAL, ASME Sec.VIII Div. 1&2, TEMA, EN13445 AD2000-Merkblatt, EN12952, EN12953 gibi uluslararası standartlara uygun olarak Enerji, Demir-Çelik, Petrokimya, Gübre, Çimento, Gıda, Kimya Tekstil, Boya, Maden, İzolasyon, Ağaç, Geri Dönüşüm ve Arıtma Tesisleri ekipmanlarının dizaynı, imalatı ve montajı işleri ile iştigal etmektedir. Uluslararası ve ulusal teknik ve kanuni gerekliliklere uygun olarak çalışmayı kendisine temel ilke edinen firmamız, 2014/68/EU Basınç Ekipmanlar Direktiflerine göre CE markalamalı olarak dizayn ve imalat yapmaktadır.

Malzemelerin giriş kontrollerinden başlayarak, nihai ürünün son kontrollerine dek ASME ve/veya EN Standartları’na uygun olarak titizlikle yürütülen birçok test ve kontrol aşamaları ile müşteri memnuniyetinin sağlanması garanti altına alınmaktadır.

Firmamız kurulduğu günden bu yana onlarca resmi ve özel kuruluşa yüksek ve alçak basınçlı ısı değiştirici, basınçlı kap, proses kolonu, buhar santrali, kızgın yağ kazanı, arıtma ekipmanı, reaktör, mikser gibi beş yüzü aşkın taahhüdünü başarı ile gerçekleştirmiştir. Dizayn, proje ve imalattan, montaj ve işletmeye kadar her safhası özel bir dikkat ve tecrübe gerektiren bu ekipman ve tesisler, uzun senelerden beri başarı ile faaliyet göstermektedir.

Avrupa Birliği, Orta Doğu, Orta Asya ve Balkan ülkelerine yapılan imalatlarla Türk Sanayisi başarı ile temsil edilmektedir. Yurt dışında gerçekleştirdiğimiz projeler bizim için en büyük övünç kaynağını oluşturmaktadır.